Kas sa teadsid, et väidetavalt loeb keskmine inimene enda elus kõigest paar raamatut? Ning enamik raamatuid, mida alustatakse, ei lõpetata kunagi? Ühelt poolt on see ju üsna kurb. Samas, teisalt, kui sa oled asunud antud postitust lugema, siis see tähendab, et sa oled valmis lugema ja sel juhul on mul sulle hea uudis. Nimelt piisab ainult paari raamatu lugemisest, et olla eespool enamikest inimestest. Siit leiad kolm lihtsat kasutegurit, mida mulle raamatute lugemine on andnud!
➡️ Kasutegur number 1 – laiem silmaring
Ma õppisin ülikoolis avalikku haldust ehk lihtsalt öeldes seda, kuidas riik ja ühiskond toimib. Selleks, et mõista ühiskonna toimimist ja muutust selles, oli keskne see, et me peame ju sellega kursis olema ehk uudiseid lugema. Seda sellepärast, et uudised annavad meile teadmist sellest, mis meie ümber iga päev toimub. Ometigi mina ühel hetkel enam uudiseid ei lugenud, kuid endiselt oskasin vägagi hästi rääkida õppejõududega kaasa. Kuidas?
Ma hakkasin lugema raamatuid ja erialast kirjandust. Uudistes on küll palju uudiseid, kuid paljuski on ta meie jaoks meelelahutus, kuhu proovitakse iga kord leida üht uut uudiskildu ning sellega asi piirdub.
Raamatus on seevastu kokku koondatud ühe autori parim teadmine, kus on taolisi uudiskilde sadu-tuhandeid. Kuna läbi raamatute lugemise arenes mu teadmistepagas, lugemine tõi kaasa nii faktiteadmised kui ka parema seostamisoskuse, siis oligi mul võimalik kaasa rääkida ka päevakajalistel teemadel. Ja seda hoopis sügavamal tasandil, sest mul oli infot, millega seda seostada ning nii laienesid mu teadmised kui võime ka arutleda.
➡️ Kasutegur number 2 – lahutab meelt ja arendab loovust
Nii nagu uudiste lugemine lahutab meelt, saab seda teha ka raamatute lugemine. Öeldakse, et J.K. Rowlingu Harry Potteri seeriatega on üles kasvanud terve põlvkond loovamaid lapsi.
Ka minagi lootsin 10-aastaselt saada kutset Sigatüükasse. Seda küll ei tulnud, kuid selle-eest tulid kujutluspildid ja mõtted sellest, mis kõik on võimalik. Kohati tekkis ka täitumatu janu uue meelelahutuse (s.t raamatu) järgi. Viienda Harry Potteri raamatu, mis oli eesti keeles 850lk pikk, lugesin ma 13-aastaselt läbi 4.5 päevaga, sest see lihtsalt lahutas mu meelt nii palju, et olin valmis ohverdama ka söögikorrad, peaasi, et saaks ainult edasi lugeda.
Seda saab võrrelda nutisõltuvusega, ainult vaadatav raam on mitu korda suurem. Seda teeb ka hea raamat, ta on kaasahaarav, pannes ka sind enda elu ja ümbritseva peale mõtlema, ning andes sulle infot ja seoseid, milleni sa ilma jõudnud poleks.
➡️ Kasutegur number 3 – aitab uinuda
Raamatute lugemisel on igasuguseid häid nippe veel – arendab su lugemisoskust, sõnavara ja palju muud, kuid üks ütlemata äge kasutegur on see, et see aitab ka paremini uinuda. Kuna uinumine on asi, mida me teeme keskmiselt enda elus kõige rohkem, kui töötamine välja jätta, siis on uni ülioluline osa me elust.
Lihtne esmamõte, mis tuleb, on arvatavasti see, et magama jääb siis kui raamat on igav. Seda vist ka, kuid sügavam mõte, mis lugemisel on, on see, et kui lugeda õhtul, aitab see uinuda mitmel põhjusel:
Seega, on raamatute lugemisel mitmeid kasutegureid ning kui omandada taoline kasulik harjumus, siis aitab see nii su une-, kui elukvaliteedile kaasa laiemalt, sest parem uni, suurem loovus ja rohkem teadmisi võrdub rohkem rahulolu ehk paremat elu!
Tahaksid raamatute lugemisega algust teha, aga ei saa hästi rajale? Tule augusti viimasel nädalavahtusel lugemisretriidile, kus loome sulle Põldotsa talus lugemiseks ideaalse minipuhkuse. Loe retriidi kohta lähemalt siit!
Sul on võimalus saada teada viis nippi, kuidas alustada enda arendamisega ning mida teha, et jõuda enda eesmärkidele lähemale.
"*" indicates required fields
Sul on võimalus saada teada viis nippi, kuidas alustada enda arendamisega ning mida teha, et jõuda enda eesmärkidele lähemale.
"*" indicates required fields