Suvi on ametlikult läbi ja kuigi uus kooliaasta ning koolitarvete komplekt võib kindlasti aidata sul mingit aega motiveerituna püsida, siis õpitargaks saamine võib motiveerida sind su ülejäänud elu. Seetõttu koostas Changemakersi tiim need 12 eduka õpilase näpunäidet, mis aitavad sul muuta selle aasta koolis eriti edukaks.
1. Tee koduülesandeid koheselt pärast loengut või tundi ära. Kuna peale tundi oled juba teemas sees, mille temaatikas ka ilmselt kodutöö tuleb, siis säästad enda aega uuesti soojaks saamiselt. Samuti kinnitad saadud info koheselt ära ja nii muutub ka töödeks õppimine kordades lühemaks.
2. Esimeses kolmes tunnis/loengus, küsi küsimusi ja tööta materjal läbi – õpetajatel tekib hea uskumus sinu suhtes. Lisaks sellele saad alla hea vundamendi ja järgnevates õpingutes on juba lihtsam!
3. Istu ette – kui oled väsinud, on seal raskem tukkuma jääda ja saad rohkem infot kätte. Distsiplineerid ennast automaatselt ka rohkem kuulama ja konspekteerima ning õpetaja nina all ei tiku ka telefon nii kergesti kätte tulema.
4. Aita teisi. Algus on raske, kuid aegamisi saad nii palju abi, et pead lõpuks ise vähem tegema. Vaata sellel teemal: Adam Granti TED Talki teemal “Are you a giver or a taker?”
5. Proovi tehtavat teisele õpetada – õpid ise ja mõistad, mis sulle veel segane on. Nagu Albert Einstein ütles:”If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough.”
6. Saa teada enda õpistiil: kas oled auditoorne, visuaalne või kinesteetiline õppija. Test näitab, kuidas sa kõige paremini infot talletad ja näiteks:
Julgesti uuri ka Googeldades enda õpistiili jaoks mõeldud nippe.
7. Tee spikreid. Ja spikreid tee vastavalt enda õpistiilile – õpid spikri tegemisel teema enamjaolt selgeks.
8. Tee ise ajasurve all teste. Nii harjutad juba pingeks, mis eksamil tuleb ja oled rahulikum, kui seda tegema hakkad.
9. Kui alustad eksamit või tööd, kus on tarvis mitu ülesannet lahendada, loe esmalt kõik ülesanded silmadega läbi. Alateadvus hakkab juba tööle ja kui jõuad tagasi esimese ülesande juurde, pruugib sul sellele juba vastus olemas olla.
10. Tee midagi teistsugust – kui oled ülesandega/tööga, millega iganes kimpus, või lihtsalt suur ülesanne ees, siis pauside ajal tee miskit täiesti vastupidist – mine tee trenni, jaluta, mängi kaarte/viiulit või mida iganes. Kuid tee neid tegevusi nii, et sul on märkmik lähedal. Alateadvus töötab võimsalt ja siis on hea ideed kirja saada, kui need tulevad.
11. Nagu juba eelnevatest punktidest märganud oled, siis kanna märkmikut koguaeg kaasas. Kui tuleb idee, pane kohe kirja. Ära jäta neid tiirlema või unusta neid, vaid pane kirja.
12. Hoia end motiveerituna. See tähendab, et loe arendavaid raamatuid, hoia ligi inimestele, kes on samuti edukad ja ka jälgi sotisaalmeedias kasutajaid, kes su edule kaasa aitavad. On ju mainitud, et oleme 5 enda lähedasema inimese keskmine. Edukate õpilaste seltsi hoides sunnid end olema nendega samal tasemel kui mitte parem.
Kui juba seda blogipostitust loed, siis oled viimase punkti puhul õigel teel. Changemakers seisab selle eest, et oleksime pidevas arengus ja seeläbi muudaksime maailma. Pakume ka enda e-poes lõbusaid ja enesearengule suunatud vabaajategevusi:
Sul on võimalus saada teada viis nippi, kuidas alustada enda arendamisega ning mida teha, et jõuda enda eesmärkidele lähemale.
"*" indicates required fields
Sul on võimalus saada teada viis nippi, kuidas alustada enda arendamisega ning mida teha, et jõuda enda eesmärkidele lähemale.
"*" indicates required fields